Preglednica ZR12-7: Izpusti živega srebra (Hg) v Sloveniji in državah Evropske unije, 1990-2014
1990199119921993199419951996199719981999
Austriat2.121.61.41.21.21.21.10.90.9
Belgiumt5.75.55.52.74.133.33.62.63.1
Bulgariat2.421.81.81.91.91.921.81.6
Croatiat1.11.11.10.30.30.30.30.30.40.4
Cyprust0.10.10.10.10.10.10.10.10.10.1
Czech Republikt7.57.47.37.57.27.45.95.55.23.7
Denmarkt3.23.332.92.62.32.521.71.5
Estoniat1.210.90.70.70.60.60.60.60.5
Finlandt10.80.80.60.60.70.80.60.61.2
Francet24.725.223.822.221.920.419.415.213.612.2
Germanyt32.226.321.718.61717.417.217.117.116.4
GreecetNRNRNRNRNRNRNRNRNRNR
Hungaryt3.13.12.82.82.72.42.32.22.22.1
Irelandt0.90.90.80.90.80.80.80.80.60.6
Italyt11.711.310.810.210.110.49.8109.58.8
Latviat0.30.20.20.20.10.10.10.10.10.1
Lituhaniat1.31.20.60.40.40.50.30.40.40.2
LuxemburgtNRNRNRNRNRNRNRNRNRNR
Maltat0.40.40.40.50.50.50.50.60.60.6
Netherlandst3.52.92.521.61.41.210.80.9
Polandt33.332.731.932.532.41313.412.812.111.6
Portugalt3.23.33.83.33.13.433.33.43.5
Romaniat11.310.910.610.29.89.49.18.78.37.9
Slovakiat12.89.56.253.94.33.43.63.93.6
Sloveniat0.60.50.50.50.40.40.40.50.50.5
Spaint14.414.916.214.814.9161513.113.614.4
Swedent1.51.21.1110.910.80.80.8
United Kingdomt37.437.73622.220.619.714.711.910.58.3
EU-28t230218.7205178.2172.8151.8141.3131.1124.9118.6
Austriaindeks (1990 = 100)10095.276.66555.156.154.152.944.343.6
Belgiumindeks (1990 = 100)10097.796.647.471.653.758.463.24554.6
Bulgariaindeks (1990 = 100)10082.272.974.776.179.776.88274.865.9
Croatiaindeks (1990 = 100)10095.697.828.326.225.624.628.930.732.9
Cyprusindeks (1990 = 100)10097105.1112.2116.2112118.4116.1113.5114.5
Czech Republikindeks (1990 = 100)10098.796.899.295.398.477.973.768.648.7
Denmarkindeks (1990 = 100)100103.694.89280.673.678.26353.247
Estoniaindeks (1990 = 100)10090.474.358.458.555.154.755.149.247
Finlandindeks (1990 = 100)10081.380.259.263.170.376.155.854.1116.9
Franceindeks (1990 = 100)100102.396.689.988.682.878.761.755.249.3
Germanyindeks (1990 = 100)10081.667.257.652.854.153.452.952.950.7
Greeceindeks (1990 = 100)
Hungaryindeks (1990 = 100)10098.989.789.587.276.374.672.37069.5
Irelandindeks (1990 = 100)100101.293.294.588.888.593896964.9
Italyindeks (1990 = 100)10096.892.887.986.689.384.285.681.575.5
Latviaindeks (1990 = 100)10088.575.565.752.340.441.838.535.333.6
Lituhaniaindeks (1990 = 100)10095.648.931.734.436.927.53532.518.4
Luxemburgindeks (1990 = 100)
Maltaindeks (1990 = 100)100106.7112.6119125.2132.3136.9145150.4157.7
Netherlandsindeks (1990 = 100)10081.795.897.697.339.140.338.536.334.9
Polandindeks (1990 = 100)10098.295.897.697.339.140.338.536.334.9
Portugalindeks (1990 = 100)100103.5117102.496.1104.692.4101.1106.1108.9
Romaniaindeks (1990 = 100)10096.793.490.287.183.680.577.473.970.3
Slovakiaindeks (1990 = 100)10074.148.239.330.333.826.528.330.728.4
Sloveniaindeks (1990 = 100)10087.284.87471.473.471.68184.482
Spainindeks (1990 = 100)100103.4112.4102.5102.8110.5103.690.694.399.8
Swedenindeks (1990 = 100)10079.374.565.366.461.665.455.455.856
United Kingdomindeks (1990 = 100)100100.896.259.454.952.739.231.828.122.1
EU-28indeks (1990 = 100)10095.189.277.575.16661.45754.351.6
2000200120022003200420052006200720082009
Austriat0.910.910.911110.9
Belgiumt32.943.83.72.22.33.43.92
Bulgariat1.51.41.32.22.11.61.71.51.41
Croatiat0.50.50.50.60.60.60.60.60.60.5
Cyprust0.10.10.10.10.10.10.10.10.10.1
Czech Republikt3.83.32.81.82.13.83.83.94.14.3
Denmarkt10.90.90.90.70.70.60.60.60.5
Estoniat0.50.50.50.60.60.50.50.70.60.5
Finlandt0.60.80.70.80.80.910.80.80.7
Francet11.610.29.36.86.46.46.34.84.64.2
Germanyt16.315.81514.614.11312.712.210.89.9
GreecetNRNRNRNRNRNRNRNRNRNR
Hungaryt2.12.121.91.81.51.41.21.31.1
Irelandt0.60.60.60.60.70.70.70.60.60.6
Italyt9.39.49.39.19.91010.210.810.48.5
Latviat0.10.10.10.10.10.10.10.10.10.1
Lituhaniat0.20.30.30.20.30.40.30.40.20.2
LuxemburgtNRNRNRNRNRNRNRNRNRNR
Maltat0.60.70.50.60.60.60.60.60.60.6
Netherlandst10.80.70.70.80.90.80.80.60.6
Polandt10.710.710.410.710.510.310.510.410.39.8
Portugalt3.12.93.12.42.42.62.22.11.91.9
Romaniat7.77.26.86.66.45.45.15.14.52.6
Slovakiat6.143.22.93.233.52.62.81.1
Sloveniat0.50.50.50.50.50.50.50.50.50.4
Spaint12.811.612.411.211.111109.38.57.2
Swedent0.70.60.60.70.70.60.50.50.50.5
United Kingdomt8.287.27.76.77.47.576.96.5
EU-28t117109.9106.6102100.798.897.794.891.366.2
Austriaindeks (1990 = 100)41.644.6434543.74646.846.947.742.3
Belgiumindeks (1990 = 100)53.451.57066.16538.640.959.968.435.6
Bulgariaindeks (1990 = 100)61.257.153.689.584.363.87062.75740.8
Croatiaindeks (1990 = 100)42.242.746.74949.551.249.25249.744.2
Cyprusindeks (1990 = 100)117.3115.5118.2100.1100.497.699.798.899.984.7
Czech Republikindeks (1990 = 100)51.143.436.623.827.850.151.252.254.757.1
Denmarkindeks (1990 = 100)31.927.826.92823.622.420.119.119.414.8
Estoniaindeks (1990 = 100)47.345.946.253.148.746.946.758.151.139.8
Finlandindeks (1990 = 100)56.974.36679.174.184.498.282.677.772.8
Franceindeks (1990 = 100)4741.237.727.625.825.925.619.618.716.9
Germanyindeks (1990 = 100)50.749.146.645.343.840.439.437.733.530.6
Greeceindeks (1990 = 100)
Hungaryindeks (1990 = 100)67.968.163.961.359.249.245.739.843.336.6
Irelandindeks (1990 = 100)71.571.668.470.873.676.572.67071.364.1
Italyindeks (1990 = 100)79.580.979.478.584.985.687.893.189.672.7
Latviaindeks (1990 = 100)28.432.228.128.12930.13436.930.328.2
Lituhaniaindeks (1990 = 100)18.623.124.118.826.633.426.529.118.915.8
Luxemburgindeks (1990 = 100)
Maltaindeks (1990 = 100)160174.5136.5148.3148.3153.5155.4159.6142.8142.8
Netherlandsindeks (1990 = 100)32.332.231.232.231.63131.631.130.829.3
Polandindeks (1990 = 100)32.332.231.232.231.63131.631.130.829.3
Portugalindeks (1990 = 100)9689.596.474.573.180.468.163.860.159.7
Romaniaindeks (1990 = 100)68.364.160.35856.647.745.345.139.423.3
Slovakiaindeks (1990 = 100)48.231.124.922.624.823.927.120.722.28.7
Sloveniaindeks (1990 = 100)87.582.380.580.581.377.784.185.686.172.4
Spainindeks (1990 = 100)88.980.585.977.576.676.469.464.458.549.7
Swedenindeks (1990 = 100)47.737.239.545.246.242.532.834.931.334.7
United Kingdomindeks (1990 = 100)2221.519.120.61819.820.118.818.517.5
EU-28indeks (1990 = 100)50.947.846.444.343.84342.541.239.728.8
2010201120122013
Austriat1111
Belgiumt1.91.91.51.7
Bulgariat0.90.90.80.7
Croatiat0.50.50.50.5
Cyprust0.10.10.10.1
Czech Republikt3.53.232.7
Denmarkt0.40.40.30.4
Estoniat0.60.60.60.7
Finlandt0.90.60.70.7
Francet4.54.643.8
Germanyt10.210.210.310.3
GreecetNRNRNRNR
Hungaryt1.31.21.10.9
Irelandt0.60.60.60.6
Italyt8.78.68.38.1
Latviat0.10.10.10.1
Lituhaniat0.20.40.20.2
LuxemburgtNRNRNRNR
Maltat0000
Netherlandst0.50.60.60.5
Polandt10.210.210.410.4
Portugalt1.71.61.61.5
Romaniat2.22.42.21.9
Slovakiat1.41.21.31.3
Sloveniat0.50.40.40.4
Spaint6.76.56.35.4
Swedent0.50.50.40.5
United Kingdomt6.55.95.76.1
EU-28t65.764.46260.3
Austriaindeks (1990 = 100)46.946.747.347.8
Belgiumindeks (1990 = 100)33.633.326.229.2
Bulgariaindeks (1990 = 100)35.738.431.830.1
Croatiaindeks (1990 = 100)46.344.542.142.2
Cyprusindeks (1990 = 100)6973.774.885.2
Czech Republikindeks (1990 = 100)46.342.639.935.7
Denmarkindeks (1990 = 100)14.212.61011.2
Estoniaindeks (1990 = 100)55.75649.258.7
Finlandindeks (1990 = 100)85.46171.565.8
Franceindeks (1990 = 100)18.218.716.415.4
Germanyindeks (1990 = 100)31.831.83231.8
Greeceindeks (1990 = 100)
Hungaryindeks (1990 = 100)41.339.834.728.3
Irelandindeks (1990 = 100)66.36163.562.3
Italyindeks (1990 = 100)74.874.171.269.3
Latviaindeks (1990 = 100)3136.936.237
Lituhaniaindeks (1990 = 100)16.531.918.418
Luxemburgindeks (1990 = 100)
Maltaindeks (1990 = 100)1.80.10.23.4
Netherlandsindeks (1990 = 100)30.730.515.914.8
Polandindeks (1990 = 100)30.730.531.131.2
Portugalindeks (1990 = 100)51.649.749.947.2
Romaniaindeks (1990 = 100)19.92119.517.1
Slovakiaindeks (1990 = 100)119.510.110.6
Sloveniaindeks (1990 = 100)76.171.561.364.3
Spainindeks (1990 = 100)46.745.143.837.1
Swedenindeks (1990 = 100)32.131.529.630.2
United Kingdomindeks (1990 = 100)17.415.715.216.3
EU-28indeks (1990 = 100)28.6282726.2
Vir: Air pollutant emissions data viewer (LRTAP Convention), Evropska okoljska  agencija, 2016

Nazaj na kazalec